Українська біржа благодійності

зібрано на УББ
coins310 888 340 грн
Ua

Про нас

     Українська Біржа Благодійності – це перша в Україні незалежна загальнонаціональна соціальна інфраструктура онлайн-благодійності. Ми надаємо універсальний сервіс для Благодійників та для тих, кому потрібна допомога. 

     

     Тут кожна людина, кожна компанія чи організація може знайти та підтримати благодійний Проект за власним вибором. І зробити це у найлегший і найзручніший для себе спосіб. 
     Тут кожна гривня, віддана на благодійність, буде витрачена лише за прямим призначенням. За кожну витрачену гривню кожен Благодійник отримає повний звіт. І, звісно, щирі слова подяки від тих, чиє життя стало кращим завдяки вашим пожертвам.

 

     Разом ми змінюємо світ і створюємо можливості. Можливість об'єднати багатьох людей навколо проблем, які ми здатні вирішити спільно. Можливість допомогти тим, хто потребує допомоги. Можливість особисто перевірити, як і на що витрачаються благодійні гроші. Зрештою, можливість для кожного зробити наш світ добрішим і кращим.   

 

      Наша мета – створити, підтримувати та розвивати ефективну платформу взаємодії між Донорами, громадськими організаціями (Операторами допомоги) та отримувачами допомоги, укріплюючи таким чином неприбутковий сектор та благодійність в Україні. Проект ініційований завдяки гранту Фонду Віктора Пінчука.

 

      Довіра людей – наша найбільша цінність. 

Як це працює

     Українська Біржа Благодійності (УББ) – це, фактично, інтернет-магазин. Тільки ми пропонуємо не «мікрохвильовки та косметику», а можливість врятувати або хоча б поліпшити життя конкретних людей.


     Українська Біржа Благодійності збирає гроші на Проекти. Кожен Проект – це історія конкретних людей, яким потрібна Ваша допомога. За кожним Проектом стоїть чиясь проблема, історія, чийсь біль і надія. Наше завдання – з’єднати тих, хто хоче допомогти, з тими, кому потрібна така допомога.

     

     Тут благодійником може бути кожен: це просто, легко та зручно. Оберіть будь-який Проект, введіть будь-яку суму, та просто натисніть кнопку «Підтримати». І ми гарантуємо, що Ваші гроші дійдуть саме до тих, кому Ви вирішили допомогти. Кожен благодійник отримає повний звіт про їх використання. Більш того, ми та наші Оператори Допомоги відкриті до співпраці. Будь-хто з Вас може особисто приїхати та переконатися, що все, написане в звіті – правда. Адже Українська Біржа Благодійності може працювати тільки завдяки довірі Людей.

 

    Кожна наша історія – це Проект, поданий Оператором Допомоги. Для того, щоб відібрати перших Операторів Допомоги, ми опрацювали базу зареєстрованих громадських та благодійних організацій міністерства Юстиції – на той час це були понад 4 000 позицій, відфільтрували «мертві»,формальні, політичні та сумнівні організації. Ми побували в усіх регіонах та відвідали справжніх Активістів. Зараз нашими Операторами Допомоги є більш ніж 120 зареєстрованих неприбуткових громадських організацій, що ведуть свою діяльність підзвітно, прозоро та публічно. І за них ми готові ручатися.

 

 

     З кожним Оператором Допомоги укладається акредитаційний договір. За першого доведеного випадку нецільового використання коштів, отриманих за допомогою УББ, Оператор Допомоги втрачає акредитацію.

 

     УББ не отримує відсотка від пожертвувань. 100% Ваших грошей, за вирахуванням комісій платіжних систем, спрямовуються безпосередньо на Проект. Витрати на підтримку УББ фінансуються з грантів потужних благодійних фондів – вітчизняних і міжнародних. Ви також можете підтримати діяльність Української Біржі Благодійності своїми внесками – це допоможе нам у роботі.

     

     Кошти благодійних Проектів зберігаються на рахунках УББ допоки не буде зібрана необхідна сума.

 

     Реєстраційні документи та звіти УББ

 

Тепер Ви знаєте, як це працює. Залишилося тільки обрати будь-який Проект, ввести будь-яку суму – та просто натиснути кнопку «Сплатити». 

 

                                  Як отримати допомогу

Розмістити проект на сайті ubb.org.ua може лише наш акредитований Оператор Допомоги.  МБФ «Українська Біржа Благодійності» не приймає заявок про допомогу від фізичних осіб.


Якщо Вам необхідна допомога, зверніться до одного з благодійних фондів-партнерів ubb.org.ua, а краще – до декількох одразу, оскільки деякі фонди можуть бути більш завантаженими та відповісти на Ваш запит пізніше, ніж Ви очікуєте.

 

Для цього потрібно:

 • зайти в розділ «Оператори Допомоги»,
 • праворуч у фільтрах обрати категорію, до якої належатиме майбутній проект (якщо лікування – категорія «Здоров’я» тощо),
 • обрати декілька благодійних фондів та звернутися до них за допомогою.

 

Як тільки один із фондів погодиться Вам допомогти, він надсилає МБФ «Українська Біржа Благодійності» заявку з відповідними документами на розміщення проекту. Якщо проект відповідатиме всім вимогам, він буде опублікований на сайті ubb.org.ua.

 

МБФ «Українська Біржа Благодійності» не надає матеріальної допомоги, а є інструментом для залучення коштів.

Правила, принципи та процедури Міжнародного благодійного фонду «Українська Біржа Благодійності»

Правила, принципи та процедури визначають основоположні пункти діяльності Української Біржі Благодійності (далі – УББ) та регулюють відносини між набувачами та надавачами благодійної допомоги в рамках їх взаємодії на інтернет-платформі «Українська Біржа Благодійності» та відповідно до законодавства України.

Правила, принципи та процедури УББ спрямовані на розвиток благодійної діяльності, утвердження гуманізму і милосердя. Правила, принципи та процедури УББ створюють умови для правомірної діяльності набувачів та надавачів благодійної допомоги за допомогою інноваційного методу вирішення соціально-значущих питань інтернет-платформи «Українська Біржа Благодійності».

 

Розділ I. Загальні положення

1. Визначення термінів та понять

У цих Правилах, принципах та процедурах Української Біржі Благодійності (далі – ППП УББ) наведені нижче терміни та поняття вживаються в такому значенні:

 • Благодійництво – добровільна безкорислива пожертва фізичних та юридичних осіб набувачам матеріальної, фінансової, організаційної та іншої благодійної допомоги;
 • Благодійна діяльність – добровільна безкорислива особиста та/або майнова допомога для досягнення визначених законом цілей, що не передбачає одержання благодійником прибутку, а також сплати будь-якої винагороди або компенсації благодійнику від імені або за дорученням бенефіціара;
 • Благодійний проект (далі Проект) – проект, який є комплексом благодійних заходів, спрямованих на вирішення завдань, що відповідають статутним цілям Оператора благодійної допомоги та УББ;
 • Донори Допомоги (далі Донор) – фізичні та юридичні особи, які здійснюють благодійництво в інтересах набувачів благодійної допомоги;
 • Інтернет-платформа «Українська Біржа Благодійності» (далі – Інтернет-платформа або Сайт УББ) – знаходиться за адресою ubb.org.ua;
 • Міжнародний благодійний фонд «Українська Біржа Благодійності» (далі УББ) – міжнародна благодійна організація, цілями якої є здійснення благодійної діяльності в інтересах суспільства та окремих категорій осіб (набувачів благодійної допомоги), надання допомоги та поліпшення матеріального становища набувачів благодійної допомоги відповідно до Статуту.
 • Набувачі благодійної допомоги – фізичні та юридичні особи, які потребують і отримують благодійну допомогу;
 • Оператор благодійної допомоги (далі – Оператор або Оператор Допомоги) – юридична особа приватного права, установчі документи якої визначають благодійну діяльність в одній чи кількох сферах, визначених законом як основну мету її діяльності; неприбуткова організація, у тому числі благодійний фонд чи благодійна організація, створені у порядку, визначеному законом для провадження благодійної діяльності; громадська організація, створена з метою надання реабілітаційних, фізкультурно-спортивних для інвалідів (дітей-інвалідів) та соціальних послуг, правової допомоги, провадження екологічної, оздоровчої, аматорської, спортивної, культурної, просвітньої, освітньої та наукової діяльності.

 

  

2. Основні Принципи діяльності УББ

 

2.1. УББ здійснює благодійну діяльність шляхом створення комунікаційної платформи – інструменту для більш ефективного залучення коштів на благодійні проекти.

2.2. Основним об’єктом благодійної діяльності на УББ є благодійний Проект, інформація про який розміщується на сайті ubb.org.ua.

2.3. На сайті УББ розміщується інформація лише про Проекти, подані акредитованими на УББ неприбутковими організаціями, в тому числі громадськими та/або благодійними організаціями, зареєстрованими згідно з законодавством України.

2.4. УББ не приймає заявки на розміщення благодійного проекту на сайті УББ для публічного збору коштів від фізичних осіб та ініціативних груп безпосередньо. УББ інформує про можливість подання таких заявок до акредитованих на УББ Операторів Допомоги. Оператори Допомоги приймають заявки, якщо у них є можливість якісно опрацювати та перевірити подану інформацію. Після чого Оператор Допомоги подає заявку на розміщення благодійного проекту на сайті УББ для публічного збору коштів.

2.5. Кожен благодійний Проект повинен бути направлений виключно на надання благодійної допомоги. Кожен благодійний Проект перед публікацією проходить перевірку з боку УББ.

2.6. УББ приймає заявки на проведення благодійних публічних зборів коштів та розміщує на сайті УББ інформацію про благодійні акції для публічного збору коштів від фізичних осіб, юридичних осіб та ініціативних груп. УББ інформує про проведення зазначених акцій на сайті УББ шляхом створення відповідних акційних Скриньок збору благодійних пожертв. У результаті проведення зазначених акцій УББ за власним рішенням витрачає зібрані кошти на виконання статутних цілей та завдань, в тому числі на реалізацію благодійних проектів, розміщених на сайті УББ.

 

Розділ ІІ. Оператори Допомоги

3. Як стати Оператором Допомоги (процедура акредитації)

 

3.1. Щоб стати повноправним Оператором Допомоги і отримати доступ до всіх механізмів та інструментів УББ, громадська (благодійна) організація повинна пройти процедуру акредитації.

 

Крок 1. Благодійна чи громадська організація, що бажає стати Оператором Допомоги, подає УББ заявку на акредитацію та надсилає такі документи та інформацію:

1. Реєстраційні документи – копії, завірені печаткою та підписом керівника:

 • Статут Організації;
 • Свідоцтво про Державну реєстрацію або виписка;
 • Свідоцтво реєстрації в Міністерстві Юстиції України;
 • Рішення Податкової інспекції Державної податкової служби України про включення до Реєстру неприбуткових організацій та установ (код 0036, 0032).

2. Основні програми / напрями діяльності – опис у вільній формі.

3. Банківські реквізити.

4. ПІБ, контакти керівника.

5. ПІБ, контакти особи, відповідальної за просування проектів на сайті УББ.

 

Крок 2. УББ розглядає подані документи і матеріали та ухвалює рішення про акредитацію з урахуванням таких показників:

 • Організація зареєстрована в Україні в якості неприбуткової організації, в тому числі громадської або благодійної, та має статус неприбутковості.
 • Має історію успішно завершених проектів та публічних проектів;
 • Може надати прозору фінансову звітність про свою діяльність;
 • Може надати інформацію про сюжети/статті щодо своєї діяльності в ЗМІ. Для УББ – це показник інтересу громадськості до проектів Оператора Допомоги;
 • Може підтвердити джерела фінансування поточної діяльності організації;
 • Відкрита для відвідування, в т.ч. представниками ЗМІ, співробітниками УББ тощо.
 • Може надати рекомендаційні листи від своїх партнерів (громадських або благодійних організацій). Наявність рекомендаційних листів від уже акредитованих на УББ Операторів Допомоги є бажаною.

Крок 3. У разі позитивного рішення УББ підписується договір про співпрацю між УББ та Оператором благодійної допомоги. Оператор отримує статус акредитованого Оператора Допомоги і може повною мірою використовувати всі інструменти УББ до закінчення терміну дії договору та/або його розірвання в односторонньому порядку за ініціативою УББ.

3.2. Оператор Допомоги позбавляється акредитації шляхом розірвання договірних відносин у випадку проведення Оператором сумнівних операцій, в тому числі шахрайства та/або іншого нецільового використання коштів, зібраних на УББ. При цьому УББ гарантує, що інформація про такий випадок буде максимально розтиражована і поширена всіма доступними способами. У разі виявлених порушень Правил і Процедур будь-яка форма подальшої співпраці Оператора Допомоги з УББ виключається.

 

4. Профіль Оператора на інтернет-платформі УББ

 

4.1. Після акредитації УББ надає Оператору технічну можливість створити на сайті УББ свій профіль. На сторінці профілю Оператор зобов’язаний надати вичерпну інформацію про свою діяльність. За погодженням з УББ акредитовані Оператори Допомоги можуть розміщувати кілька проектів, публікувати фінансові звіти та статутні документи, підтверджуючи прозорість і раціональний підхід в роботі тощо.

Користувач УББ, авторизований як Оператор, за технічної, консультаційної, інформаційної підтримки УББ може використовувати специфічні інструменти сайту:

 • створювати Проекти;
 • призначати Адвокатів проекту (див. розділ Ролі в Проекті);
 • призначати Інспекторів проекту (див. розділ Ролі в Проекті);
 • редагувати блог проекту;
 • розміщувати звіти, фото-відео матеріали, посилання на медіа-матеріали, присвячені даному Проекту, вести блог на сторінці Проекту Оператора, оприлюднювати інформацію, дотримуючись положень законодавства України про права людини, про інформацію, про охорону здоров’я тощо.

4.2. У своєму профілі Оператор Допомоги самостійно розміщує інформацію про себе: контактні дані, напрями діяльності, перелік успішно реалізованих проектів, благодійних програм тощо. Перелік проектів Оператора Допомоги, опублікованих на сайті УББ, відображається у його профілі автоматично. Оператор Допомоги з більшою кількістю успішних проектів матиме вищий рейтинг серед користувачів сайту УББ.

4.3. Кількість активних проектів від одного Оператора Допомоги, що одночасно розміщено на сайті, погоджується УББ та залежить від спроможності Оператора належним чином реалізувати, контролювати та інформаційно супроводжувати проект, надавати проміжні і підсумкові звіти тощо.

4.4. Обов'язкова інформація про Оператора Допомоги для розміщення на сайті ubb.org.ua:

 

 • Назва організації Оператора, контактні дані (телефон, адреса, email);
 • Адреса веб-сторінки (якщо є);
 • Місія організації;
 • Напрями діяльності;
 • Географія діяльності (у яких регіонах/містах);
 • Програми, що здійснюються;
 • Успішно завершені проекти;
 • Середньорічний бюджет організації за попередній та поточний роки;
 • Публікації ЗМІ про організацію.

4.5. Сторінка Оператора не має бути перевантажена історією. Бажано висвітлювати поточну діяльність, досягнення, найближчі плани і стратегії розвитку. Дуже позитивно сприймаються «історії успіхів», які супроводжуються фотографіями, відео та друкованими матеріалами.

УББ має право видаляти інформацію, що суперечить Принципам, Правилам та Процедурам УББ, нормам українського законодавства та міжнародного права.

Оператор несе повну відповідальність за опубліковану інформацію та поведінку її представників на УББ згідно з нормами законодавства, моралі та з метою дотримання прав третіх осіб.

 

Розділ ІІІ. Благодійні проекти

5. Розміщення інформації про проект

 

5.1. УББ розглядає звернення про публікацію проектів лише від акредитованих на УББ Операторів Допомоги. Оператор Допомоги надсилає електронною поштою на адресу УББ заявку (формуляр) на розміщення проекту (надсилається Оператору Допомоги після проходження акредитації), підкріплюючи його всіма необхідними документами, фото- та відеоматеріалами. Проект приймається до розгляду, якщо він відповідає вимогам для оформлення благодійного Проекту.

5.2. У разі позитивного рішення щодо публікації проекту, УББ та Оператор Допомоги підписують додаткову угоду до Договору про співпрацю. Проект публікується на сайті після підписання угоди та погодження тексту Проекту, підготовленого Оператором Допомоги українською, російською та англійською мовами. Оператору Допомоги може бути надана можливість заповнити заявку на Проект у спеціальному діалоговому вікні бек-енду сайту УББ (доступ до адміністративної частини сайту надається за рішенням УББ). Проект, підготовлений Оператором Допомоги, отримує статус «Готовий до публікації». Право публікації Проекту належить УББ.

5.3. На УББ можуть публікуватися проекти тільки громадського та благодійного спрямування. Виключаються проекти з метою отримання прибутку. Неприпустимі проекти на підтримку політичних партій чи релігійних конфесій. Неприпустима реклама, комерційне надання послуг і реалізація продукції в будь-якій формі.

Для зручності користувачів сайту УББ всі проекти об'єднані в категорії:

 • Здоров'я
 • Освіта
 • Культура та спорт
 • Екологія та тварини
 • Як вдома...
 • Наше місто

5.4. Оператор має повідомляти та узгоджувати з УББ будь-які зміни та відхилення в реалізації Проекту, надаючи обґрунтування.

 

6. Ролі в Проекті

  

6.1. Одне з найважливіших завдань УББ – формувати і підвищувати Рівень Довіри донорів до благодійності, а також до Операторів Допомоги. Досвід інших країн свідчить, що довіра формується лише за умов прозорості у збиранні та використанні благодійних коштів.

6.2. Оператор Допомоги має постійно слідкувати за повідомленнями, що публікуються у блозі проекту, реагувати на запит інформації та надавати відповіді, звітувати про хід реалізації проекту. З часом навколо кожного проекту формується "мережа довіри" (WebofTrust) – із різних користувачів, які перевіряють інформацію, діляться своїми враженнями про проект та підтримують його. Ця система запобігає шахрайству, підвищує ефективність проекту та дозволяє Донорам обирати проект за власними критеріями.

6.3. Будь-який відвідувач сайту може:

 • Переглянути документи про хід реалізації проекту.
 • Відвідати місце, де здійснюється проект.
 • Оцінити важливість цілей або якість виконання (через рейтингування або публікації коментарів у блозі проекту).
 • Подати заявку (заповнивши відповідну форму на сайті) і стати Адвокатом або Інспектором проекту.

Оператор або УББ може затвердити або відхилити заявку. Значна кількість відхилених Оператором заявок обов'язково буде взята до уваги УББ.

6.4. Ролі «Web of Trust»:

6.4.1. Адвокат проекту – зареєстрований відвідувач сайту УББ, який не є співробітником Оператора Допомоги, але сприяє реалізації проекту. Адвокат популяризує проект усіма можливими способами. Адвокат має можливість модерувати блог проекту та призначається на цю роль Оператором або УББ.

6.4.2. Інспектор проекту – зареєстрований відвідувач сайту УББ, який не є співробітником Оператора допомоги, однак зацікавлений в успіху проекту, можливо – особисто відвідав місце його реалізації і перевірив інформацію, подану Оператором Допомоги. Інспектор має можливість розмістити фотозвіт про власний візит на місце здійснення проекту і модерувати блог. Інспектор також призначається Оператором допомоги або УББ.

 

 

7. Модерація блогу проекту

 

Блог проекту – набір пропозицій і питань, що є в компетенції Оператора Проекту та УББ. Оператор повинен регулярно заходити на сайт УББ, реагувати на запит інформації в блозі та надавати відповіді, а також підтримувати проекти в активному стані. Редагувати блог проекту може тільки Оператор проекту або УББ. Коментарі Оператора, УББ, Адвоката та Інспектора візуально відрізняються від коментарів Донора.

 

 

8. Життєвий цикл проекту на сайті

 

8.1. Кожен проект може мати такі статуси:

 1. Як тільки запис про новий проект з'являється в базі даних, він отримує статус «Новий проект».
 2. Після того, як у формулярі Проекту будуть заповнені всі поля і будуть подані три мовні версії (українська, російська, англійська) тексту проекту, йому призначається статус «Готовий до публікації». Статус проекту надається УББ або Оператором.
 3. Після перевірки проекту та підписання додаткової угоди до договору між УББ та Оператором УББ призначає проекту статус «Затверджений», і проект публікується на сайті УББ та маркується «Підтримати».
 4. Коли збір пожертвувань на проект завершено, і платежі більше не приймаються, проект отримує статус «Завершений» та маркується «Зібрано».
 5. Після реалізації проекту, перевірки та затвердження УББ поданої Оператором звітності та її розміщення на сайті, проект отримує статус «Звіт готовий». Цей статус може бути призначений тільки УББ і лише проекту зі статусом «Завершений». Проекти з таким статусом маркуються «Зроблено».
 6. Якщо збір пожертвувань був зупинений за рішенням УББ (наприклад: зникла необхідність у зборі коштів; досягнення поставленої мети стало неможливим; були виявленні порушення з боку учасників Проекту, з підстав, передбачених Договором між УББ та Оператором та ін.), проект отримує статус «Скасований». Статус призначається тільки УББ. У такому випадку активізується механізм переспрямування коштів на інший проект або на Скарбничку категорії проекту (див. розділ Переспрямування коштів Донора).

8.2. Після публікації проекту всі зміни в ньому повинні чітко відображатися на сайті та в блозі і разом зі звітами давати користувачам сайту чітку картину про хід реалізації Проекту.

8.3. Донори проекту інформуються про зміни в ході реалізації Проекту.

8.4. Проект залишається активним, поки не буде зібрано 100% необхідної суми. Якщо протягом 6 (шести) місяців від дня публікації Проекту на сайті УББ не зібрано 100% необхідної суми Проекту, УББ може ухвалити рішення про припинення збору коштів на даний Проект. У разі ухвалення рішення про припинення збору коштів та закриття проекту, УББ інформує про це відповідного Оператора Допомоги, а також Донорів відповідного Проекту та приймає рішення щодо переспрямування коштів.

 

 

9. Скасування проекту

 

9.1. Збір коштів може бути зупинено, а проект скасовано на сайті УББ з ініціативи Оператора та за погодженням УББ, у разі:

 • якщо досягнення поставленої мети стає неможливим;
 • зникла необхідність у зборі коштів;

або з ініціативи УББ, у разі:

 • якщо досягнення поставленої мети стає неможливим;
 • зникла необхідність у зборі коштів;
 • прийняття відповідного обґрунтованого рішення УББ; 
 • виявлення грубих порушень у ході реалізації проекту.

Скасування проекту відбувається шляхом блокування профайлу проекту на сайті. Донори скасованих проектів інформуються про можливість протягом 14 днів переспрямувати свої пожертви на інші проекти або на Скарбнички Категорій. Після закінчення цього терміну кошти перенаправляються за рішенням УББ (Див. розділ Переспрямування коштів).

9.2. Грубим порушенням у ході реалізації проекту вважається:

 • невірні дані про учасників і параметрах проекту;
 • невиконання зобов'язання подачі звітності по проекту або несвоєчасна подача звітів по проекту;
 • нецільове використання пожертв.

 

Розділ ІV. Благодійні кошти та звітність

10. Правила перерахування коштів

 

10.1. Правила перерахування коштів є обов'язковими для виконання усіма користувачами сайту Української Біржі Благодійності.

10.2. УББ несе відповідальність за цільове використання коштів, зібраних за допомогою сайту УББ.

10.3. Оператор Допомоги несе відповідальність за цільове використання коштів, зібраних за допомогою сайту УББ.

10.4. Основним об'єктом благодійної діяльності на сайті УББ є благодійний Проект. Кожен Проект може містити одну або кілька Статей витрат, на які окремо можна збирати благодійні пожертви в рамках загального збору благодійних коштів на даний Проект. Загальна сума, необхідна для здійснення відповідного Проекту, а також суми відповідних Статей витрат (далі – Стаття) кожного Проекту, подаються Оператором Допомоги – автором Проекту – та узгоджуються з УББ шляхом підписання додаткової угоди між сторонами. Оператор Допомоги зобов'язаний подавати правдиву інформацію щодо загальної суми Проекту та сум відповідних Витрат кожного Проекту.

10.5. Донори на власний розсуд визначають розмір своєї пожертви на Проект чи Статтю Проекту. Після реалізації благодійного Проекту або етапу проекту або закінчення терміну, протягом якого мав бути реалізований благодійний Проект, Оператор Допомоги зобов'язаний протягом 30 календарних днів надати детальний звіт про використання коштів, отриманих через Українську Біржу Благодійності.

10.6. Кошти, перераховані Донорами, зараховуються на банківські рахунки Української Біржі Благодійності. Зібрані кошти перераховуються на банківський рахунок відповідного Оператора Допомоги відповідно до умов укладеного договору між Оператором допомоги та УББ. В разі необхідності і керуючись потребами проекту, на письмовий запит Оператора Допомоги УББ може перерахувати частину зібраних коштів, не чекаючи завершення збору. УББ шляхом публікації відповідної інформації на сторінці Проекту інформує Донорів кожного конкретного Проекту про завершення збору коштів, про хід його реалізації, подачу звіту тощо.

10.7. Донор може також перерахувати гроші на «Скарбничку категорії проектів», «Мобильную копилку» та/або на «Розвиток інфраструктури та статутну діяльність УББ» та/або на акційні Скриньки збору благодійних пожертв згідно пункту 2.6. цих Правил та Процедур. У разі перерахування коштів на «Скарбничку категорії» Проектів (Здоров'я, Освіта, Культура та спорт, Екологія та тварини, Як вдома..., Наше мiсто), кошти акумулюються на банківських рахунках УББ і спрямовуються на конкретні Проекти відповідної категорії за рішенням УББ. В разі перерахування коштів на «Мобільну Скарбничку», кошти акумулюються на банківських рахунках УББ і спрямовуються на конкретні Проекти категорії Здоров'я за рішенням УББ. В разі перерахування коштів на «Розвиток інфраструктури та статутну діяльність УББ», кошти витрачаються на статутну діяльність УББ, в тому числі на реалізацію благодійних проектів, розміщених на сайті УББ.

10.8. Якщо протягом 6 (шести) місяців від дня публікації Проекту на сайті Української Біржі Благодійності не зібрано 100% необхідної суми Проекту, УББ може ухвалити рішення про припинення збору коштів на даний Проект. У разі ухвалення такого рішення, УББ інформує про це відповідного Оператора Допомоги, а також Донорів відповідного Проекту та приймає рішення щодо переспрямування коштів. (Див. розділ Переспрямування коштів).

10.9. Благодійні пожертви, які надходять на рахунок УББ без зазначення цільового призначення (наприклад, не вказано: номер ордеру та/або назва проекту, та/або набувача благодійної допомоги тощо), або вказана інформація не дозволяє ідентифікувати цільове призначення пожертви, то вони зараховуються на статутну діяльність УББ та відображаються у загальному переліку донорів УББ.

 

 

11. Переспрямування коштів Донорів

 

11.1. У разі скасування проекту і припинення збору благодійних коштів на нього (коли проект отримує статус «Скасований»), Донору повідомляється про можливість переспрямувати свої пожертви на інший Проект або Скарбничку категорії проектів. Якщо Донор протягом 14 днів не скористався такою можливістю, то його благодійні кошти автоматично перенаправляються на інший Проект або Скарбничку категорії проекту за рішенням УББ.

11.2. У випадку, коли благодійні кошти на Проект зібрані та Проекту надано статус «Завершений», пожертви донорів, що продовжують надходити, автоматично потрапляють на розділ «Скарбничка категорії» проекту. Такі Донори Проекту інформуються про можливість переспрямувати ці благодійні кошті на інший Проект або Скарбничку категорії проекту. Якщо Донор протягом 14днів не надав відповіді, благодійні кошти спрямовуються на інший Проект або Скарбничку категорії проекту за рішенням УББ.

11.3. У випадку, коли благодійні кошти на Проект зібрано, Проекту надано статус «Завершений», але зібрані кошти ще не перераховані УББ на рахунок Оператора Допомоги, Оператор Допомоги має право звернутися до УББ з проханням зменшити суму проекту, якщо його реалізація в повному обсязі неможлива з поважних причин. У цьому випадку активується процедура переспрямування коштів Донорів. Відповідні Донори Проекту інформуються про можливість переспрямувати свої благодійні кошті на інший Проект або Скарбничку категорії проекту. Якщо Донор протягом 14 днів не надав відповіді, благодійні кошти спрямовуються на інший Проект або Скарбничку категорії проекту за рішенням УББ.

11.4. Якщо після завершення проекту чи за умов неможливості реалізації проекту в повному обсязі з вагомих причин є невикористані кошти, перераховані УББ на рахунок Оператора Допомоги, Оператор Допомоги зобов’язаний повідомити УББ про зменшення фактичних витрат благодійного Проекту та повернути УББ невикористані благодійні кошти, які спрямовуються УББ на реалізацію іншого благодійного проекту, розміщеного на сайті УББ. Донори Проекту інформуються про настання таких обставин, а вся інформація про реалізацію проектів публікується у відповідних розділах сайту УББ.

 

 

12. Звітність по проекту

 

12.1. Після завершення реалізації Благодійного проекту Оператор надає фінансовий та описовий звіти. Відповідно до договору між УББ та Оператором Допомоги, Звіт надається не пізніше 30 календарних днів з моменту завершення Благодійного проекту або закінчення терміну, протягом якого мав бути реалізований благодійний Проект. УББ розглядає звіти протягом 20 календарних днів з моменту їх отримання та в разі незгоди направляє Оператору перелік претензій, які мають бути задоволені не пізніше 10 календарних днів з моменту пред’явлення претензій.

12.2. Звіт повинен складатися з фінансової та описової частин. Фінансова частина повинна містити інформацію про здійснені витрати по проекту з посиланням на первинні бухгалтерські документи та має бути оформлена відповідно до шаблонів, затверджених УББ. Фінансовий звіт обов’язково повинен бути підписаний Керівником Оператора Допомоги та скріплений печаткою. Фінансовий Звіт обов’язково підкріплюється копіями первинних бухгалтерських документів, котрі Оператор завіряє своєю мокрою печаткою.

12.3. Описовий звіт повинен давати обґрунтування витратам, що представлені у фінансовому звіті, та демонструвати їхню прийнятність. Описовий звіт має охоплювати весь проект, а не тільки частину, що покривається за рахунок благодійних пожертв, зібраних на сайті УББ. Даний звіт має містити загальну інформацію про проект (назва, цілі, задачі, місце проведення, дати, учасники), інформацію про інших учасників, що брали участь у реалізації проекту, розширений виклад суті заходу по проекту, підсумки та результати. Описовий звіт має бути оформлений відповідно до шаблонів, затверджених УББ та без вживання специфічних термінів, які використовуються в роботі Оператора.

12.4. Сторінка кожного проекту передбачає, що вся інформація знаходиться у відкритому доступі. Кожен потенційний Донор має можливість з нею ознайомитися. Оператор повинен подбати про те, щоб інформація на сторінці проекту постійно оновлювалася.

12.5. Звіти про проект розміщуються у вигляді постів у блозі, фото, та/або відео, документів на сторінці звітності проекту. Документи в розділі «Документація» мають бути представлені у вигляді повнокольорових скан-копій належної якості та відповідного формату.

12.6. Важливий елемент формування довіри – регулярна публікація фотозвітів про проведені акції (якщо це доречно з точки зору особливостей проекту), публікація посилань на телесюжети, радіоматеріали, статті в газетах та онлайн-виданнях, які стосуються конкретного проекту. Пошук, підготовка та подання до УББ конкретних звітів та посилань про відповідні проекти – обов'язок Оператора Допомоги.

12.7. Відповідальність за перевірку документів та інформації, поданих кінцевими набувачами благодійної допомоги, а також належний контроль за використанням благодійних коштів такими кінцевими набувачами несе Оператор Допомоги.

 

 

13. Політика конфіденційності

 

13.1. Користувачі сайту погоджуються, що з метою дотримання вимог Закону України «Про захист персональних даних» УББ має право на включення персональних даних, наданих користувачами, до бази персональних даних, на обробку таких персональних даних та, за необхідністю, викликаною виконанням умов зазначеного закону, на передачу таких персональних даних третім особам.

13.2. Інформація про Донорів проектів УББ надається тільки за згодою самих Донорів і тільки з метою надсилання листа подяки від імені Оператора. Поштові адреси, номер рахунку та особисті дані Донорів не розголошуються. Оператор Допомоги зобов'язується не розкривати третім особам інформацію про донорів, отриману від УББ, не підписувати Донорів на автоматичні розсилки своєї організації і не використовувати цю інформацію для інших цілей, окрім погоджених з УББ.

 

 

14. Збори та плата

Для Операторів Допомоги і Донорів користування сайтом за адресою ubb.org.ua є безкоштовним. Жодна плата не передбачена. 100% коштів Донорів, зібраних за допомогою сайту УББ, за вирахуванням комісій платіжних систем, спрямовуються на благодійну діяльність.

 

 

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ: ЗАКОН І ПОДАТОК У БЛАГОДІЙНИЦЬКІЙ СФЕРІ

 

Цей Закон визначає загальні засади благодійної діяльності в Україні, забезпечує правове регулювання відносин у суспільстві, спрямованих на розвиток благодійної діяльності, утвердження гуманізму і милосердя, забезпечує сприятливі умови для утворення і діяльності благодійних організацій (Підписано Президентом у січні 2013 р.).

Цей Закон регулює відносини, пов'язані з провадженням волонтерської діяльності в Україні. 

 


 

 

 

Контакти

 - Українська Біржа Благодійності сповідує принципи відкритості, прозорості та підзвітності. Ми розуміємо, що в цьому потрібно починати з себе.

 - Якщо у Вас виникають пропозиції чи зауваження щодо роботи сайту, пишіть support@ubb.org.ua

 - Якщо Ви – співробітник Громадської організації і бажаєте пройти процедуру акредитації, щоб стати Оператором Допомоги, надсилайтесвої заявки на operator@ubb.org.ua

 - Якщо Ваша компанія бажає надавати благодійну допомогу у відповідності з найкращими світовими практиками Корпоративної Соціальної Відповідальності, пишіть на corporate@ubb.org.ua

 - Якщо Ви маєте коментарі чи запитання щодо Проектів, пишіть у блоги відповідних Проектів. Ваші повідомлення автоматично відображатимуться в авторів Проектів та відповідальних співробітників УББ.


Адреса: м. Київ, вул. Володимирська, 43, "Діалог Хаб", 

Робочі часи: (Пн-Пт, 10:00 – 18:00), 

Тел.: (044) 465 90 55, (067) 400 90 55.

 

  

Команда УББ 

 

Ірина Гуцал, директор

Тетяна Пилипчук (Райкова), керівник напряму PR та роботи з КД

Дарина Пилипчук, Art-director

Юна Чанковська, менеджер по роботі з корпоративними донорами

Богдан Бердник, SMM-менеджер

Іванна Слободзяна, контент-менеджер

Вікторія Дідур, керівник напряму співпраці з НДО та благодійних проектів   

Ольга Заболотна, менеджер проектів

Альона Рогова, менеджер проектів 

Світлана Гавриленко, менеджер проектів 

Євген Шевченко, спеціаліст IT-департаменту